Почина познатиот музичар Зоран Маџиров (49).

Волшебникот на шишиња од Струмица кој зад себе има 25 годишна кариера во која има соработувано со светски ѕвезди како што се Стинг, Тина Тарнер, Мајкл Џексон, Скорпионс и бројни други почина по седуммесечната борба со повредите. Тој на 7 октомври минатата година, на патот Штип-Радовиш, кај местото Пилав тепе, во стравотна сообраќајна несреќа се здоби со тешки телесни повреди поради кои беше во кома се до неговата смрт.

Маџиров беше познат по неговиот специфичен начин на свирење поради што беше познат и како Ботлмен, односно човекот кој свири на шишиња.

 

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?