Викенд забави во градот:

zabava2

„Дежаву“

Петок/17.00

Балканската мега ѕвезда Лепа Брена на 5 мај ќе пее на третиот роденден на популарното кафуле „Дежаву“ во Капитол мол.

Како што велат организаторите, Брена во Скопје не настапувала повеќе од 15 години, па затоа нејзиниот ексклузен настап ќе биде токму на третиот роденден на „Дежаву“ за кој пејачката подготвува музичка програма која ќе трае повеќе од два часа.

 

Mashup Fridays во night club VOX

Петок/23.59

Mashup Fridays забавите продолжуваат и овој петок на Вашиот омилен подиум во клубот VOX. Dj Shorty P и Dj Fitty Flow (SureShotz Entertainment) се позади грамофоните, а на Вас останува само да го резервирате присуството преку порака на fanpage-от или на 072/311-429.

 

Саботно издание во night club VOX

Сабота/23.59

И оваа сабота во клубот VOX, ќе имаме спој од алтернативна музика и hip-hop / r`n`b звуци. Beta House Band од една страна и Dj Nookbizkit од друга, ќе бидат на Вашиот омилен подиум, а Ваше е само да го резервирате присуството преку порака на fanpage-от или на 072/311-429.

zabava4

Тамара Тодевска во Станица 26

Скопската публика овој петок ќе ужива во хитовите во живо отпеани од нашата популарна пејачка Тамара Тодевска.

Забавата почнува во 23.30 часото во Станица 26.Влезот чини 250 денари.

 

Рок Кафана Рустикана 2.0

Викенд програма

- ПЕТОК - Тиквеш Афтерворк со Jovan Kucinovski и Ташко Грујовски од 17:00 и промо цени на врвни вина од Tikveš Winery, а после 21:30 класик рок едукација со RingRoad.

- САБОТА - Македонски евергрини со Lili Acoustic после 15:00 и 20% промо на бургери од 14:00 - 18:00, a вечерта акустично се дружиме со Marko Kuma Markovic и Владимир Чадиковски - Црни после 21:30.

За инфо и резервации пишете ни во инбокс или јавете се на 075 478 134.

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?