FaceBook  Twitter  

Филмска листа од која ќе ви лазат морници по целото тело

Наша препорака за Ноќта на вештерките, наместо да се шетате низ градските локали и на тематските забави, да ја искористите готската атмосфера и со саканиот или пријателите да поминете незаборавна хорор вечер. Ова секако ќе го постигнете со било кој од овие филмови кои се гледаат со запалени светла (но овој пат за доживувањето да ви биде максимално, направете го тоа без нив, или со две-три свеќи) на кои потоа долго ќе се сеќавате кога случајно ќе се најдете во темен ходник или сами во темна соба.

Овие филмови најдобро е да не ги гледате сами (освен ако не сте голем фан на хорор филмовите), а ако успеете да изгледате барем еден за време на Ноќта на вештерките верувајте дека ќе си поминете лудо и незаборавно.

Па, еве кои се нашите предлози.

1. Carrie (1976)

2. Let the Right One In Official HD Trailer

3. The Others

Неколку податоци за празникот

Инаку, Ноќ на вештерките е празник што се слави на 31 октомври. Потеклото на овој празник е келтскиот фестивал на „Самаин“ и христијанскиот ден на „Сите свети“. Ова е народен празник, но некои христијани и пагани се посебно врзани со него. Ирските доселеници во Северна Америка донесле со себе верзија на нивната традиција. Овој ден често е поврзан со црната и портокаловата боја, и посебно со симболот фенер од тиква. Активностите поврзани со овој ден вклучуваат шеги, посетување на „проколнатите“ места, палење на логорски оган, маскенбал, резбање на тиквички, читање на страшни приказни и гледање на хорор филмови.

Премини на следната страна >>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Ресторанот "ОЛИМПИА" е лоциран во населба Радишани, на 8 км од центарот на Скопје, во удобна и тивка атмосфера. ...
Дојдете во хотел Александрија и уживајте во прекрасниот поглед на Охридското езеро ... ...
Хотел-ресторанот Премиер e идеално место за тие што сакаат да се релаксираат и уживаат во чистиот воздух. ...
Идеално место за разговор, откритие, потрага по нови идеи, релаксација и одмор со потполна слобода и приватност. ...
Хотел "Сити Парк", отворен во октомври 2010, е нов, модерен и луксузен хотел со 4 *. ...