FaceBook  Twitter  

Таа е една oд најголемите актерки на денешницата

Мерил за време на студирањето на Јеил работела како келнерка и секретарка во исто време за да има пари за студирање. Таа работела вредно надвор од факултетот, но и на самиот колеџ, а нејзините маки се исплатиле само една година по студиите, на нејзини 26 години кога за прв пат е номинирана за престижната Тони награда. Потоа по само три години од завршувањето на школувањето, Мерил во 1979 година е номинирана и за Оксар како најдобра споредна актерка во филмот „The Deer Hunter",а веќе следната и ја освојува престижната награда во истата категорија со нејзината улога во култниот „Kramer vs. Kramer".

Мерил досега е номинирана 19 пати за престижните Оскари, со што го води историскиот рекорд, а досега има освоено три. Токму затоа и воопшто не ни беше лесно да ги издвоиме нејзините најдобри остварувања.

Па, погледнете на следната страна кои, според нас, се најдобрите пет стари филмови во кои се има појавено оваа прекрасна актерка.

Премини на следната страна >>

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Ресторанот "ОЛИМПИА" е лоциран во населба Радишани, на 8 км од центарот на Скопје, во удобна и тивка атмосфера. ...
Дојдете во хотел Александрија и уживајте во прекрасниот поглед на Охридското езеро ... ...
Хотел-ресторанот Премиер e идеално место за тие што сакаат да се релаксираат и уживаат во чистиот воздух. ...
Идеално место за разговор, откритие, потрага по нови идеи, релаксација и одмор со потполна слобода и приватност. ...
Хотел "Сити Парк", отворен во октомври 2010, е нов, модерен и луксузен хотел со 4 *. ...