erotska

Во очи на Денот на вљубените, аукциската куќа Сотби од Лондон организира аукција уметнички дела чија тема е еротиката.  

Read more...

ministerka

Во Македонскиот народен театар на 4 февруари по 150-ти пат ќе биде изведена претставата „Госпоѓа министерка“ во режија на Наташа Поплавска. Главната улога ја толкува Весна Петрушевска.

Read more...

teatar

Театар Комедија вечерва премиерно ќе ја изведе претставата „Трудна приказна“ по текст на Благица Секулоска, а во режија на Лидија Дедовиќ од Црна Гора.

Read more...

strumica
Струмичкиот карневал од 22 февруари до 1 март, главната поворка на 25 февруари

Read more...

zlatnabubamara
Популарната манифестација Златна бубамара на популарноста слави 20 години. Jубилејното издание ќе се одржи на 20 февруари во Метрополис-арената во Скопје.

Read more...

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Новиот хотел Вила Рагуза е лоциран во мирна и при­­јатна средина на само 1км од цен­та­рот на гра­дот. ...
Гостилница Лезет се наоѓа во центарот на Скопје.
BEST WESTERN Hotel Bellevue – Вашиот избор за свадба од соништата
Преубав ресторан во близнина на Манастирот Св. Наум Охридски
Храната ја приготвуваме пред Вашите очи додека Вие уживате во големиот избор на квалитетни домашни и странски вина . ...