loveastrolgyКога е во прашање љубовта, астрологијата може да ви помогне во разбирањето на односите помеѓу партнерите, откривањето на компатибилноста на карактерите, како и во одредување на поволен период за влегување во врска или воопшто, движење во некоја акција.

Read more...

karmazodiacСпоред индиската астрологија, вашиот хороскопски знак всушност ви го одредува кармичкиот пат и предизвиците со кои ќе се соочите во животот.

Read more...

zodijjaceНеделен хороскоп за периодот од 1 до 8 септември 2013 година.

Read more...

lavhoroЛичностите родени во знакот на Лав се иманентни лидери и владеат со остатокот од човештвото и тоа го прават на навистина перфиден начин, така да место за незадоволство нема.

Read more...

letnaromansaСо Раковите, Рибите и Лавовите летните романси изгледаат како остварување на соништата. Близнаците и Стрелците се ’сериски заводници‘, а Девиците и Јарците се мета на заводниците.

Read more...

seksznaciДоколку сте од оние кои ги интригира астрологијата, сместете се удобно и прочитајте ја ранг листата на астро – сексапилност, споредете ја со луѓето кои ги познавате и кажете ни дали сме биле во право!

Read more...

zodiakfaxВоздушните знакови се добри говорници: адвокати, политичари, професори. Водените знакови сакаат да им помагаат на другите:, затоа за нив се медицината и психологијата. За земјените знакови се науката која носи профит, додека огнените знакови се родени лидери.

Read more...

muzikazodiakХороскопскиот знак на кој му припаѓате кажува многу работи за вас. Тој го открива вашиот музички вкус, дали уживате во брзи или спори ритмови, балади, поп или хеви метал.

Read more...

zodiakjealousyБлизнаците љубомората ги мачи поретко отколку останатите знакови, Лавовите се посесивни, Вагите не се претерано склони кон љубомора, а Водолиите  поради нагласената суета тешко ги поднесуваат ситуациите во кои треба да покажат слабост.

Read more...

horoskoploveОд анализата на наталното и соларното (хороскоп од година до година) може не само да се предвиди дали ќе се вљубите, туку и каков ќе биде квалитетот на самата врска.

Read more...

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?