nedelen18april kocka

Нејзините фустани се милионски: Тесниот фустан што Мерлин Монро го носела кога му пеела роденденска песна на Џон Кенеди бил продаден за повеќе од 1,267 милиони долари во 1999 година

Read more...

Секој човек во овој свет е единствен и не би било интересно ако е поинаку.

Read more...

geisha box
Познато како плод на боговите, ова овошје содржи калциум, фосфор, магнезиум, железо, јод и супер-високо ниво на витамини.

Read more...

superstition box

Знаете дека не треба да чувате отворен чадор дома, но дали знаете што треба да направите кога за прв пат во годината ќе слушнете грмотевица или ќе падне снег? Еве што нашите претци велат за тоа!

Read more...

inedelen11april box

Ако не сте знаеле...
а) Мажите подобро читаат помали букви отколку жените; жените, пак, слушаат подобро отколку мажите.
б) Кока-кола првично била зелена.
в) Невозможно е да си го лижнете лактот.

Најмалку 75% од луѓето кои го читаат ова ќе се обидат да си го лижнат лактот.

Read more...

nedelen4 kocka

Ако не сте знаеле...
Била прифатена пракса во Вавилон, пред 4.000 години, таткото на невестата да го снабдува зетот со сета медовина што тој би можел да ја испие во првиот месец по свадбата. Медовината е пиво од мед и поради тоа што нивните календар бил лунарен, овој период бил нарекуван ’месец на медот’, што денес ние го знаеме како меден месец.

Read more...

april kocka

„Милионерите немаат свој астролог, милијардерите имаат!“, рекол Џ.П.Морган, американски финанасиер и банкар

Read more...

address box

Може ли бројот на адресата навистина да влијае врз вашиот живот? Психолозите за недвижности се сведоци на милиони купувачи ширум светот кои го бираат својот дом според следнава нумерологија. Проверете зошто

Read more...

Постои едно старо верувањето кое вели дека е голема среќа ако некој случајно (про)најде клуч. Ова значи дека на тоа лице ќе му се отворат сите врати за успех, љубов, брак, работа и среќа.

Read more...

nedelen28box

Пол Њумен и Џоан Вудворд уживале во брачните води цели 50 години. Њуман еднаш го припишал тоа на ’коректно количество страст и почитување’

Read more...

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?