Секогаш е добро да слушнеме некој совет кој ни ветува подобра иднина.

 1 poraki

Секогаш е добро да слушнеме некој совет кој ни ветува подобра иднина. Денес во такви мудри пораки може да уживаат личностите родени во знакот Бик.

1. Во бракот ќе бидете бидете многу љубоморни, но верни.

2. Ќе бидете добар родител, но малку ќе останете конзервативни.

3. Во животот ќе се обидувате да се здружите со многу луѓе со различни карактери, но никогаш нема да бидете задоволни.

4. Заборавете на сладоледот и ладните пијалаци, затоа што ќе имате проблеми со грлото.

5. Чувајте се од поткожни чиреви, затоа што сте склони кон нив. Можни се и проблеми со хемороиди.

6. Не карајте се со надредените затоа што речиси секогаш „ќе го извлечете подебелиот крај“.

7. Во некои моменти не треба да „летате“ премногу високо, затоа што паѓањето од таму ќе ве боли многу. Секогаш настојувајте да бидете умерени.

 

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?