ban2

 hn3

ВОДОЛИЈА (21 јануари - 19 февруари)

Работа

 Многу работи нема да ви одат од раце, а ќе чувствувате и дека имате одредени пречки, па не можете да функционирате мирно. Останете присебни и продолжете понатаму. Во суштина, нема да поминете многу лошо, но ќе имате многу нервозни ситуации.

Љубов

 Искрено кажано, слободните Водолии немаат некоја посебна среќа во љубовта. Вистина е дека постојат некои комуникации и контакти, но тие се само површни, па доколку се потрудите околу нив, и тие ќе пропаднат. Што се однесува до оние кои се во љубовна врска или брак, нема да има некои посебни изненадувања, туку и двете страни ќе играат „топло-ладно“.

Здравје

 Оваа недела ќе ви биде посебно изразена потребата за одмор. Сепак, колку и да ви била претходната недела проблематична, отсега работите ќе почнат да се подобруваат.

РИБИ (20 февруари - 20 март)

Работа

 Оваа недела нема да биде нешто сјајна, но сепак, во секој поглед подобра од претходната. Може да сметате на тоа дека ќе исчезнат негативностите од претходниот период, па важно е да се смирите и рационално да ја согледате ситуацијата, па доколку е потребно и да се повлечете од некоја работа. Сето она во што вложувавте претходно, ќе даде добри резултати многу брзо.

Љубов

 Промените во љубовните врски и брачните односи почнуваат да стануваат поизразени, секако, во позитивна смисла. Сепак, оваа седмица ќе ве држи нервозата од претходниот период, па можни се и мали повремени кавги. Што се однесува до слободните Риби, тие нема да имаат некои љубовни новитети.

Здравје

 Сметајте дека оваа е последна недела која ви носи толку изразен стрес и губење на енергија. Наскоро влегувате во поповолен здравствен период.

Илустрации: Aestheticsillustrated.blogspot.mk»

0-

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?