ban2


 hn2

 

ВАГА (23 септември - 22 октомври)

Работа

 Реално гледано, оваа седмица ќе успевате само половично да ги завршите вашите деловни цели. Многумина ве контролираат, а вие можете само да се обидувате да се прилагодите. Ако сте рачунале на некои ветувања или поддршка, можно е ништо позитивно да не излезе од тоа. Барем не оваа недела.

Љубов

 Оние кои се слободни оваа недела ќе се обидат да ја пронајдат својата сродна душа, но изгледа дека таа сродна душа спие некаде, па воопшто и не знае дека толку се трудите да ја најдете. Затоа мора да се стрпите уште малку и да почекате да дојде вистинскиот момент за вас. Што се однесува до оние кои се во љубовна врска или брак, еден аспект од вашата врска ќе се подобри, но сепак нема да ја постигнете вистинската хармонија која ја посакувате.

Здравје

Оваа недела ќе ја зголемите својата енергија и ќе бидете подобри од изминатиот период. Постарите претставници на овој знак само ќе се борат со хронични тегоби.

 

ШКОРПИЈА (23 октомври - 22 ноември)

Работа

 Овој период е многу напоред за вас, но вие не дозволувате да се откажете. Затоа, пред вас се отворени нови можности, нови работи, но и вистински реализирања. Добивате поддршка која многу ви значи, па сега е вистинско време да започнете со реализирање на некој план.

Љубов

 Пред вас претстои период каде што вие лично ќе се промените, а истото ќе се одрази и на вашите врски. Оваа недела ќе биде „шарена“, со убави, но и досадни денови поминати со вашиот партнер. Што се однесува до слободните Скорпии, нив ќе ги интересира личност која ја запознале преку пријател...

Здравје

 Кај постарите Скорпии и понатаму ќе бидат активни сите видови хронични тегоби. Потребно е сериозно да пристапите кон решавање на овој проблем. Помладите припадници на овој знак ќе бидат под стрес.

Овој хороскопски знак е во состојба да ги чита вашите мисли >>

СТРЕЛЕЦ (23 ноември - 21 декември)

Работа

 Издржете уште малку. Полека излегувате од периодот на застој и несигурност. Наскоро пред вас ќе се отворат нови патишта и нови прилики. Оваа недела ќе имате можност да согледате кои луѓе се на ваша страна и кои постојано ви даваат поддршка, а и ви помагаат да отворите некои соработки. Некои договори конечно ќе се реазлириаат и ќе можете малку да се одморите.

Љубов

 Ако сте слободни, постои личност која ви се допаѓа, но во овој период не ќе можете многу да се согласувате со неа. Кога таа тргнува кон вас, вие се повлекувате, а кога ќе настапите вие, другата страна се оддалечува. Како да не можете да го погодите вистинскиот момент. Што се однесува до Стрелците кои се во врска или брак, кај нив е актуелен периодот на подобрување и полесна комуникација со партнерот.

Здравје

 Подобрувањето во здравствениот сегмент ќе биде очигледно кај помладите припадници на овој знак. Постарите генерации ќе имаат проблеми со хронични тегоби.

Максимално посветен и крајно лојален: прочитајте кој е најверниот хороскопски знак >>

ЈАРЕЦ (22 ДЕКЕМВРИ - 20 ЈАНУАРИ)

Работа

 Во овој период ќе имате бројни прилики за заработка на пари, но и ќе имате можност да ги остварите своите планови, па дури и да добиете унапредување на работното место. Во иднина ве очекува поддршка од колегите и пријателите.

Љубов

 Пред зафатените Јарци стојат опуштени и мирни денови. Откако вие и вашиот партнер поминавте еден период на оддалечување, сега повторно можете да се посветите еден на друг, на вистинскиот начин. Секако дека и овој период ќе имате да решите некои конфликти, но тоа нема да го попречува вашиот однос. Што се однесува до слободните Јарци, Венера, која владее со нивното поле на љубовта, од оваа недела може да им допушти нова личност во нивниот живот. Можно е таа личност да дојде преку пријателска, но и деловна врска.

Здравје

 Оваа недела ќе им се подобрува здравствената состојба на оние со хронични тегоби. Помладите Јарци ќе имаат повеќе енергија отколку претходно.

Премини на следната страна >>

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?