ban2

Скорпијата обожава различни предизвици, што ги поткрва нејзините страсти и адреналинот.

 skorpii1

Скорпијата обожава различни предизвици, што ги поткрва нејзините страсти и адреналинот. Еве што поточно можете да очекувате од мажите и жените родени во овој хороскопски знак.

Жена:

Таа е кралица на трансформацијата – од љубовна заводничка, неодолива и страствена осв ојувачка, до нежна љубовница. Знае да биде мошне таинствена и провокативна, но и емотивна. Низ нејзините вени струи врела крв, што ја прави сиклучително сензитивна, а во љубавно – сексуалниот поглед неодолива и фатална. Знае да ги раздвои љубовта и страстите, но секогаш го бира максималното.

Маж:

Тој е мошне страствен, а љубовното освојување е неговата главна преокупација. Има потреба да доминира во љубовниот однос и ќе направи речиси се за во целост да ве задоволи или целосно да ве „полуди“ со неговите страсти. Дури и неговата страственост и склоност кон лутење може да делуваат хипнотички, затоа што лукаво и вешто ги користат сите љубовни трикови. Тие се вистински мајстори за љубовно освојување, а на неговата партнерка ѝ пружаат големо задоволство за време на сексуалниот чин, мошне се потентни.

Извор: Vistina.mk

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?