Верна, снаодлива, директна, духовита, практична, скромна, срамежлива, прецизн - сето тоа во склоп на еден хороскопски знак - Девица.

 devica

Верна, снаодлива, директна, духовита, практична, скромна, срамежлива, прецизн - сето тоа во склоп на еден хороскопски знак - Девица. Нејзината животна мисија е да биде нечиј херој и да ги брани другите со интелект и знаење. Кога е во врска, Девицата е целосно препуштена на тоа, верна е и внимва на секој детал пред да се впушти во нешто посериозно. Овие личности подобро би биле сами, отколку со некоја погрешна личност.

Девицата не го бара само вистинскиот, туку СОВРШЕНИОТ партнер. Тоа не значи дека буквално бара некој совршен (затоа што таков и не постои), туку некој со кој совршено ќе може да се разбира, да комуницира и да се надополнува. И во љубовта ѝ се важни детлите, па од својот партнер очекува изненадувања, цвеќиња и романтики.

Скромна и конзервативна во многу области, Девицата сака партнерот да презема иницијатива. Покрај тоа, важна ѝ е и потврдата од партнерот. Најдобро се сложува со Скорпија, Близнаци, Рак, Бик и Јарец.

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?