Бидете внимателни, тие знаат дека се чувствителни и даваат сé од себе да ги контролираат своите емоции.

 nezhen

Бидете внимателни, тие знаат дека се чувствителни и даваат сé од себе да ги контролираат своите емоции. Толку ги потиснуваат, така што често ќе дознаете што им смета дури кога ќе ’им пукне’. Важно е на Девицата да ù дадете чувство на сигурност, за да може слободно да зборува за своите чувства. За нив е важно да ги сослушате. Сепак, бидете подготвени за следната експлозија, бидејќи Девиците се исклучителни во потиснување на чувствата. Секогаш говорете ја вистината и бидете искрени. Не само што го “намирисува” лажгото од километар, туку искреноста ја цени дури и повеќе од редот. Добрата страна на ова е што интуитивната Девица сама ќе започне тешка тема ако смета дека вам ви е незгодно. Лоша страна е што не можете ништо да сокриете од нив, дури и ако тоа го правите за нивно добро.

Тој ќе ви се одмазди со трачарење: хороскопски знак кој е големо злопамтило >>

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?