Хороскоп од 11.09 – 17.09.2017 година!

hn2 cr

ОВЕН (21 март – 20 април)

Работа

Некои недоумици или деловни работи кои биле започнати во текот на месец август, сега може конечно да бидат раyрешени. Исто така ако во претходниот период сте имале некои недораѕбирања со колегите или проблеми со деловна документација, истите ќе бидат решени.

Љубов

Деновите кои ви претстојат се прекрасни и затоа користете ги за уживање со саканата личност. Сите недоумици и несогласувања сега може да бидат решени на лесен начин. Претставниците на спротивниот пол нема да ви дадат мир.

Здравје

Кај постарите припадници на овој знак може да се јават тегоби кои се поврзуваат со 'рбетот и варењето. Младите Овни би требало повеќе да се рекреираат.

БИК (21 април - 20 мај)

Работа

Постојат големи шанси да направите некои поголеми промени во работниот сегмент. Искористете ги овие денови и овие прили кои ви се нудат. Сето ова може да се поврзе и со некоја соработка со странство.

Љубов

Партнерот може да биде многу критички настроен, без некоја особена причина. Но, не обрнувајте големо внимание на ова, па правете го она што сметате дека е во ред и што е во ваша моќ. Слободните припадници на овој знак треба повеќе да бидат активни, да излегуваат и да се дружат. Обрнете повеќе внимание на љубовта во вашата околина.

Здравје

Здравствената ситуација ќе ви биде добра и стабилна, без некои особени проблеми. Сепак, внимавајте да не претерате со јадењето.

БЛИЗНАЦИ (21 мај - 20 јуни)

Работа

Оваа седмица ќе имате и поволни, но и неповолни работни околности и случувања, па затоа од вас ќе биде барано максимално да се фокусирате и да ја намалите нетрпеливоста, за да не пропуштите нешто значајно или пак да направите некоја грешка.

Љубов

Енергијата во вашиот дом, но и во емотивните врски е нестабилна, но до крајот на оваа седмица тоа ќе биде разрешено. Она што ви е навистина потребно е комуникација со партнерот, но сепак не дозволувајте токму овој период да разрешувате важни животни прашања.

Здравје

Оваа недела може да имате зголемена нервоза и стрес, но и проблеми со пределот кај стомакот.

Премини на следната страна >>

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?