ban2

Секој човек во себе крие одредена доза на љубомора, но не сите се однесуваат исто.

 ljubomora

Секој човек во себе крие одредена доза на љубомора, но не сите се однесуваат исто. Денес ви откриваме како се однесуваат љубоморните Скорпии и Стрелци.

Всушност, Скорпиите зрачат со љубомора. Без разлика дали постои причина за тоа моментално, или таа постоела пред неколку месеци, па дури и години. Родените во овој знак се љубоморни на секој кој некогаш стоел во близина на нивниот партнер. Проблемот е со тоа што Скорпијата тешко покажува чувства, па дури и во случај на љубомора.

Што се крие зад свекрвата родена во знакот Рак?

Што се однесува до Стрелецот, тој ќе ја покажува на светот неговата среќа дури и кога во себе врие од љубомора. Никогаш нема да ја признае, а нема да постави ниту индискретни прашања, тоа е под неговото достоинство. Но, проблем е во тоа што тој ниту ќе го заборави неверството, ниту ќе го прости, иако тоа можеби не го покажува.

ljubomora

Сепак, најдобро со Стрелецот е веднаш да се разреши и најмалиот повод за љубомора, за да не премине во нерешлив проблем.

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?