ban2

Ако сте родени во знакот Овен, тогаш треба да се гордеете, бидејќи вие се сметате за најмудриот хороскопски знак.

 najmudar

Ако сте родени во знакот Овен, тогаш треба да се гордеете, бидејќи вие се сметате за најмудриот хороскопски знак. Овенот сака да ги контролира нештата, но тоа не му успева секогаш. Директно се движи кон своите цели, па понекогаш може да биде и непријатен. Но, овој хороскопски знак се одликува по тоа што го мотивираат амбицијата и успехот, а исто така е и полн со енергија. На Овенот му е важно да изгради кариера и да има добар социјален статус, но сака да изгради и добар брак. Тој е голем импровизатор и за сите проблеми, од личните до финансиските, лесно и едноставно наоѓа решение. Овните мора да имаат многу пари бидејќи обожаваат да трошат, великодушни се и сакаат да бидат преплавувани со внимание. Што се однесува до љубовта и сексот, тие имаат многу едноставен пристап.

Ви се допаѓа момче родено во знакот девица? Еве како да го заведете >>

Кај нив сè е јасно и лесно видливо, но можат да станат малку невротични доколку немаат партнер или доколку не добиваат доволно љубов. Тој е спремен максимално да се жртвува за партнерот кој претходно многу внимателно го одбрал.

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?