ban2

Секој од нас има нешто што носи со себе за среќа.

talisman1

Талисманите ни носат повеќе самодоверба, вера во благослови, чуваат од негативна енергија. Ви откриваме кој е вашиот талисман според хороскопскиот знак.


Огнените знаци во зодијакот (Овен, Лав, Стрелец)

За да привлечете среќа кон себе, носете додаток кој е изработен од метал. Најголема сила имаат оние талисмни, кои се направени од благородни метали, како злато, сребро, платина. Финансискиот успех може да го привлечете кон себе, ако под некаква форма носите хороскопски  знак или додатоци со акценти, насликани монети. Ако вашиот талисмн е во форма на прстен, носете го на средниот прст на левата рака. Така ќе привлечете финансиски успех. Талисмнот може да се носи во чанта или да се става и во домот.


Земните знаци во зодијакот (Јарец, Бик, Девица)

За да го привлечете готовинскиот тек кон себе, треба да им верувате на силата на полускапоцените камења карнеол и родонит. Носете ги во форма на бразлетна или ѓердан. Исто така камењата можат да се наредат и на црвен конец, но нишката нужно треба да биде од волна или природна материја.


talis1

Важно е овие камења да бидат носени постојано, за да активираат позитивна енергија. За да ја подобрите финансиската состојба, поставете ги овие камења таму каде ја чувате вашата заштеда, може и во паричникот.Кога ви претстојат важни финансиски трансакции, како подигнување на кредит, купување или продавање на недвижности, секогаш носете со себе и талисмани. Ставете го во џеб кога е потребен успех кај бизнис трансакции.

Воздушните знаци во зодијакот (Вага, Водолија, Близнаци)

Ако сте родени под некои од овие Хороскопски знаци, за вас соодветен талисман е оној кој е изработен од кристал или стакло. Формата е исто така важна кога сакате да привлечете финансиски успех кон себе.

Тие се интересни, можеби на моменти малку комплицирани за разбирање. Што НЕ знаете за претставниците на знакот Девица?>>>

Ако ставите во домот мала стаклена или кристална пирамида, ќе привлечете позитивната енергија. Вашиот талисман може да го носите и како украс. Така секогаш ќе бидете уверени, а финансиските дела ќе се случуваат многу полесно.

Водените знаци во зодијакот (Рак, Скорпија, Риби)

Она што ќе ви донесе среќа се предмети кои тематски се поврзани со вода и направени од сребро. Дами, за да го привлечете финансискиот проток кон себе, носете скапоцен камен во форма на риби или сирена пример. За господата среќната амајлија може да е сидро или во форма на риба и да го носат закачен на клучот. Носете талисмн секој ден со себе или кога сте потресени. Златната рипка дома исто така ќе ви донесе среќа.

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?