Ова се 2-та хороскопски знаци кои освен што не простуваат, се одмаздуваат на најсуров начин.

surov1

Јарец

Јарците се посебни карактери со кои тешко кој може да се сложи. Тие не сакаат кој и да е, а за да станете близок со нив, треба да одговарате на 9 од нивните 10 претстави за тоа каков треба да биде човекот до нив. Претставниците на овој знак се особено подмолни. Тие се одмаздуваат во секунда и добро знаат како – така што да Ве заболи најмногу. Тие често се одмаздуваат и на нивни блиски луѓе, ако видат дека ги повредиле со некоја постапка. 

Родените во овој хороскопски знак ги краси силна интелигенција, брза промена на ставовите и огромна љубопитност>>>

Затоа внимавајте како се однесувате со нив!

surov1

Бик

Добри се, мили се, даваат многу од себе, но ако некој ги повреди, следува апокалипса. Не им се допаѓа неправедноста и не можат да трпат нешто да не е во ред или некој да ги обвинува за нешто што не сториле. Претставниците на овој знак се мирољубиви суштества по природа, но никој не треба да им ги тестира границите, зашто потоа горко ќе жали. Во нив се води внатрешна битка – да возврати или да молчи. Колку пати молчат, толку пожестоко возвраќаат потоа. Биковите си ја знаат цената и никогаш не дозволуваат некој да се однесува лошо или да си игра со нив. Нивната најсилна одмазда е тотално игнорирање на личноста која еднаш ги предала.

Мали тајни кои не сте ги знаеле за огнените хороскопски знаци!>>>

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?