Освојте го саканиот така што дознајте го неговиот хороскопски знак и потоа да проверите што вашиот потенцијален партнер гледа во девојките.

lavv1

Овен

Мажот Овен сака храбри, силни, способни жени. Потсвесно е во потрага по жена која ќе се постави како водач во врската и ќе преземе иницијатива. Тој сака жена со атлетска градба кој најчесто се занимава со спорт. Може да му се допаднат и слаби и ковчести девојки. Чувствителните и срамежливи типови на девојки нема да поминат кај овој тип на маж.

Мудрост, успешност, пречувствителност... Со која карактеристика ги привлекувате останатите луѓе кон вас >>>


Бик

Бикот паѓа на жена со нагласени облини која ќе го заведе со некое вкусно јадење. Идеалната дама е традиционален тип на жена, полна со женственост и смиреност. Тој сака едноставна, но сензуална жена.


Близнаци

Близнаците бараат жена која сака многу да зборува, изгледа младолико и е интелигентна. Бидејќи многу сака да патува оваа дама уште би требало да биде и голем авантурист. Тие сакаат жена која умее да му се радува на животот.

zenazaozbilno4

Рак

Раковите несвесно ја бараат својата мајка. Им се допаѓаат жени кои се емотивни, често плачат, но истовремено се добри и грижливи домаќинки. Сакаат жена која е фина, примерна и топла. Вообичаено му се допаѓаат дами кои се облекуваат едноставно и не се наметнуваат на луѓето околу нив.

Единствениот хороскопски знак кој сака да ги контролира другите, но не дозволува никој да го контролира него >>>

Лав

Лавот бара жена со која што ќе може да се пофали. Избраничката треба да е успешна жена, која има добро работно место или потекнува од семејство со углед. Неговата девојка треба да изгледа како да е излезена од модно списание. Таа сакаат горда, самоуверена жена која посветува многу внимание на изгледот.


zenazaozbilno3 cr

Девица

Мажот – Девица сака вредни жени кои се педантни, уредни и постојано се грижат за неговото здравје. Тој сонува за природна, здрава и скромна девојка. Изгледот не толку важен, се додека карактерот е приземен и созреан.

Премини на следната страна >>

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?