sudbuna1
Август (Девица)

Оние кои се родени во овој месец се наклонети кон уметноста, па се дружат само со такви луѓе. Постојано внимаваат на својата чест, а затоа се посесивно љубоморни на својата партнерка, со која најверојатно ќе стапат во брак во месец јули.

 

Ако успеат да ја победат тешката болест која ќе им се случи на 40 години, ќе доживеат длабока старост.Жените родени во овој месец пак ќе се омажат добро и ќе имаат само синови, кои ќе им овозможат вистински задоволства и родителска гордост.


Септември (Вага)

Луѓето родени во овој месец се вистински прогонувачи на правдата, со лут темперамент , гнев и амбициозност кој ги води. Во нив се крие и вистински заводник, поради нивната фаталност. За да се збогатат често знаат да се откажат од љубовта, а нивната тврдоглавост не им дозволува да не исполнат тоа што наумиле. Најголема среќа ќе доживуваат во јули, а ќе живеат до 60 години.

Девојките родени во овој месец ќе имаат живот исполнет со додворувачи, но нема да дозволат ниту еден да ги покори. Штом ја пронајдат љубовта ќе стапат во брак, но децата ќе бидат вистинското нивно задоволство, па речиси и ќе заборават на партнерот.

Најдобрите сопруги се раѓаат во овие три хороскопски знаци>>>

Октомври (Скорпија)

Мажите родени во овој месец се зли, похотливи, склони кон лафи и измами, но и многу ладнокрвни кога станува збор за исполнување на својата цел. Ќе имаат голема среќа во бракот, а ќе доживеат дури 80 години покрај својот партнер.

sopruga1

Жените пак ќе стапат во неколку бракови, барајќи ја совршената љубов, а тоа ќе ги растажува и депримира.

Ноември (Стрелец)

Родените во овој месец се паметни и многу праведни, но честото размислување им создава големи главоболки. Ќе стапуваат два пати во брак, но нема да имаат деца, а тоа ќе ги прави многу несреќни. Ако успеат да ги победат лошите мисли ќе живеат се до 76тата година.


Декември ( Јарец)

Груби, лути и безмилосни се луѓето родени во овој месец.

sudbinn2

Тие се со слободен дух, па често сакаат да пробаат се. Рано ќе се соочат со губење на родителите, но љубовта ќе биде онаа која ќе им ја врати желбата за живот. Ќе живеат се до 55 години, покрај својот единствен пород.

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?