Проверете каква е судбината на вашиот хороскопски знак според вечниот календар.

sudbina3

Јануари ( Водолија)

Луѓето кои се родени во овој месец се зборлести, духовити, чесни, искрени и големи лутковци. Често знаат да бидат маѓепсани од љубовта, па да фантазираат постојано за гушкање и бакнување на саканиот. Најчесто на свет доаѓаат со одреден белег на градите, рамената, кој ја содржи целата нивна животна среќа. Овие луѓе најчесто стапуваат во брак во јули, но знаат и да стапат и во втор брак, ако првиот не ги исполни нивните очекувања.Жените родени во овој месец се убави, кокетни, но љубовта среќа пронаоѓаат дури со својот трет партнер. Нивниот живот може драстично да се променува на 3,16 и 26 години.

Смртта може да им дојде во вода, како последица на инфаркт и запушување на крвните садови, но тоа најверојатно ќе биде по нивната 70та година и во месец август.


Февруари (Риби)

Луѓето кои се родени во овој месец се движат гордо и исправено и пленат со стој свој став. Науката е место каде ќе се пронајдат, а токму таа ќе им овозможи да го прошетаат целиот свет. Нивните знаења и добрина ќе им обезбедат позиција на шеф, на која ќе останат се до пензионирањето, опкружени со почитта на другите.

Овните се трендсетери, на Стрелците и сакаат хипи стил - какво стил на облекување ви прилега>>>

Најчесто се раѓаат со белег на образот или челото и со способност да го штитат оној кој го сакаат по секоја цена. Девојките родени во овој месец се паметни, убави со неодоливи румени образи и истакнати веѓи. Ако ја преживеат својата 28ма година, ќе живеат се до 90 години, кога ќе починат во месец декември.

Март (Овен)

Луѓето родени во овој месец се верни, со чесен и херојски дух, но и со прикриен гнев и лутина кои ретко доаѓаат на површина. Патувањата се оние кои им даваат мотив за живот, посебно кога ќе останат без својата сакана личност.

sudbina3 cr

Нивниот живот најчесто е поделен на два дела, односно ако ја преживеат 22 година, ја доживуваат и својата 69 година, која во несреќен случај згаснува нивниот живот. Коските и тетивите се места кои ќе им создаваат главоболки.


Април (Бик)

Мажите родени во овој месец се вистински заводници, кои вешто ја кријат својата интелигенција и добронамерност. Тоа им помага да станат големи развратници, кои речиси и да не веруваат во љубовта. Оние кои се родени во текот на ноќта ќе живеат сиромашно, за разлика од оние кои се родени во текот на денот.

sudbina2

Кога ќе стапат во брак ќе добиваат само женски деца, кои ќе го исполнуваат нивниот живот се до 58 година, кога во ноември најверојатно ќе им заврши животот.

Мај (Близнаци)

Луѓето родени во овој месец имаат остар поглед, кој ги води низ лавиринтите на науката и кон лесната заработка. Најчесто стапуваат во брак со моќна личност, која ќе го осигури нивниот успех и ќе им подари близнаци.

Жените пак се надарени со неверојатна убавина, која ги заведува постарите мажи, па затоа завршуваат со таков партнер, кој ќе им овозможи живот во луксуз и бескрајни патувања.


sudbina3 cr

Јуни (Рак)

Луѓето родени во овој месец се многу разумни, па не користат лаги и измами за да го осигураат својот успех. Тие се многу успешни, посебно на полето на трговијата, со која ќесе занимаваат се до својата смрт на 66 години. Во текот на животот ќе се борат со хемороиди, но и болки во забите, рацете и нозете.


Јули (Лав)

Родените во овој месец се како предодредени да бидат доброчинители, кои се омилени во секое друштво. Со својата интелигенција тие секогаш наоѓаат начин да им помогнат на сите, а со тоа ја креираат и сопствената среќа.

sudbinn3

На бракот ќе дојде гледаат како на еден вид игра, во која треба само тие да уживаат па со партнерката ќе имаат голем број недоразбирања. Ќе живеат се до својата 76 година.Жените пак родени во овој месец се интелигентни и многу нежни, но поради својата желба да живеат само со некој во кој се лудо вљубени ќе живеат во мизерија, со своите син и ќерка.

Премини на следната страна >>

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?