Водолиите се претпоследниот знак во Зодијакот, но тоа не ги прави помалку впечатливи или посебни од другите.

zabavni1

Напротив, Водолиите се најдобрите пријатели според хороскопот. И еве зошто е тоа така.

Водолиите се отворени, сакаат забава и дружење. Тие секогаш ќе им помогнат на луѓето околу себе, дури и да сметаат дека тие не го заслужиле тоа. Водолиите нajчесто немаат предрасуди кон другите, знаат да бидат „поголеми“ од ситуацијата и скоро и да не обрнуваат внимание на неважните работи.

“Подобро грда вистина отколку убава лага” - хороскопски знаци кои никогаш не лажат>>>
Но, мана им е што знаат да се „исклучат“ кога им се обраќате. Не им го земајте за зло таквото однесување. Тие само сакаат да фантазираат, иако понекогаш ги мрзи да ги реализираат своите планови. Всушност, заради таа мрзеливост често пати не доаѓа до израз нивната интелигенција.


Не сакаат да бидат ограничени, не трпат здодевност, не сакаат да се смират на едно место. Нивната љубопитност и интелигенција никогаш не им даваат мир.
Што ги прави добри пријатели? Фактот што и покрај тоа што сакаат да го имаат главниот збор, сепак знаат да го слушнат туѓото мислење и да дадат совет.

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?