Знаете што ви е свекрвата во хороскоп? Ако одговорот ви е позитивен, тогаш ќе знаете и како да ја скротите. Или во најмала рака да се насмеете.

svekrva1

Овен

Постојано е во движење и сака да наредува. Кога ќе ги среди сопругот и децата, секако, на ред доаѓате и вие. Единствено нешто што можете да направите е да не обрнувате внимание на нејзините негодувања или, уште подобро, не дозволувајте нејзиниот збор да биде последен. Не ја подвивајте опашката, гледајте ја во очи, а ако работата излезе од контрола, за секој случај, купете си заштитен шлем.


Бик

Таа секојдневно ќе плете невидлива мрежа околу вас, од која со сигурност нема да можете да избегате. Ќе ви се плетка во сè. Ќе ве советува околу храната, облекувањето, парите, а богами и околу сексот. Ќе ви кажува како сака сè што сакате и вие, а позади грб, ќе ве озборува како немате вкус. Не може да се опише колку е тврдоглава и не попушта ниту за милиметар.


Близнаци

Оваа жена има јазик кој секого може да избезуми. Прво лукаво се притајува, ја снима ситуацијата, ви ги воочува слабите точки, а потоа напаѓа. Меле сто на час, ги употребува најсликовитите изрази и се меша апсолутно во секој аспект од вашиот живот. Од неа никогаш нема да добиете совет како се чисти, подготвува, пере и готви. Домашните работи не ја интересираат, па не сака да зборува за тоа.

Според хороскопот дознајте каква е личноста со која никогаш не би биле во врска?>>>

Рак

Под нејзината мајчинска маска се крие една од најстрашните свекрви на Зодијакот. Со неа навистина нема шала. Каде удира, таму треба не расте. Ако самите не се согласите да играте по нејзините правила, таа ќе ве натера – сепак, во прашање е нејзиниот син. Ако успеете да и влезете под кожа и да ја освоите нејзината доверба, тогаш ќе можете да си работите по свое.


Лав

Заборавете на демократија и човекови права. Ни Стразбур не може да ви помогне. Таа не прашува, туку наредува. Тера по свое, не се потпира на никого, а не посебно на својата снаа. Но, таа не го прави тоа од пакост, туку спонтано – после се, таа е Лав. Затоа, во старт покажете ѝ заби. Таа е сè само глупа не и единствено нешто што цени е достоен противник.


Девица

Педантна, паметна и убаво воспитана свекрва, од која после недела дена заедничко живеење со сигурност ќе ве здоболи главата. За среќа, дискретна е, па нема да го пика носот во вашите работи. Ако процени дека треба да се вмеша, ќе ви ја пие крвта дискретно и фино. Што е најчудно, по некое време самите ќе почнете да верувате во тоа што го рекла. Единствен лек е емиграцијата кон Нов Зеланд, на пример.

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?