Овие три хороскопски знаци треба да бидат внимателни во следниот период.

Овен

Љубов во март и јули

За среќа дури драматичните настани во почетокот на летото ќе се редат така што конечно ќе се заокружи победникот.

Пари – не треба да се надевате на голем финансиски удар.
Здравје – ќе бидете живи и здрави, освен ако во Големиот тефтер не е запишано друго за вас.
Љубов – дел од вас веќе се сретнале со човекот. Останатите можат да се надеваат на интересно познанство во март и јули.
Среќа – ќе имате повеќе среќа отколку што би можеле да се свари со тврда глава.
Малиот ѓавол – инциденти може да очекувате во април, август и на секој трет број како датум.

Бик

Бебе за врзаните
Годината е плодна. Оставете ги зад себе старите емоционални трауми.

Пари – оваа година ќе може да си дозволи речиси сè за што сте си сонувале во материјален однос.
Здравје – престанете да мислите на најлошото. Ништо нема.
Љубов – љубовта ви е во расцут и врзана и за оваа годин, дури може да даде иплод. Што значи тие со постојан партнер да очекуваат и рожба.
Среќа – ќе добиете неверојатно признание од колеги, ако тоа може да се смета за среќа.
Малиот ѓавол – поради глупост и тврдоглавие има опасност да изгубите близок човек.

Лав

Пазете се од струен удар
Не сте ставени пред непосредна опасност, но 2017 година не е најповолна за Лавови.

Пари – ќе имате слобода со нив, приходот ќе се зголеми.
Здравје – физичкото здравје ќе зависи од душевното. А тоа е загрозено од мисли за величие, кои во 2017-та буквално нема да можете да ги зауздате.
Љубов – се оди глатко за врзаните. Слободните Лавови ќе имаат серија од флертови и забивање, но ништо перспективно.
Среќа – среќата ќе е за околните ако им заштедите среќни сте.
Малиот ѓавол – како електрична енергија може да ве дрмне еден број

Девица

Неверство може да ги збуни работите
Започнува период на постепен пораст, кој ќе трае речиси до крајот на годината.

Пари – 2017-та не е годината во која драстично ќе се збогатат, но и нема да страдате од мањак. Во јули ќе се потрочите сериозно, но ќе биде за добро.
Здравје – внимавајте за коските и зглобовите систем.
Љубов – не ја гледајте настрана за да не се најдете во заплеткана ситуација со непријатни последици.
Среќа – речиси секоја ваша идеја за бизнис потфат ќе биде добра.
Малиот ѓавол – одете редовно на црква или земајте други мерки за да се заштитат од мислите на малициозни луѓе.

Јарец

Пари во ноември
Убава година за Козирозите родени во јануари.

Пари – нема да се чувствувате доволно богати. Но во ноември ќе добие голема сума, со која ќе ги пополните дупките во буџетот.
Здравје – се е во ред со вас. Треба само да се ослободите од зависноста.
Љубов – фрлете монета и ако се задржи на Линија на работ, значи новата возбуда, за која сонувате, ќе има добар крај.
Среќа – ќе имате среќа со коцкање, но само под услов да не претерувате.
Малиот ѓавол – можно е во март да изгубите нешто толку драгоцено да оваа случка да ви остане како обетка на уво.

 

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?