Жешките денови носат и бурни настани. Близнаците ќе имаат успех во љубовта, Девиците ги чека настан којшто ќе остави траен впечаток, но прочитајте и дознајте што ве чека токму вас !

nedelen25juli prva 

Одри Хепберн, филмска и модна икона, рекла: „Може да кажете повеќе за некоја личност од она што таа говори за другите, отколку од она што другите велат за неа.“

ОВЕН (21 март – 20 април)

Оваа недела младите жени-Овен ги очекува радосни моменти поврзани со нови набавки, сопственост, подароци или гестови на внимание од некој сакан. Оаа недела дефинитивно ќе биде запаметена поради пријатни, незаборавни настани поврзани со девојка/млада жена. Неочекувано состаноци или виртуелен контакти ќе се случат со некој кој има посебно место во вашето минато. Ќе добиете покана за собирирање, средба или важен јавен настан. Во принцип, повеќето од вас ќе доживеат емоционален стрес. Чести, необјаснети промени во расположението ќе произведат варијабилност во чувствата и желбите. Всушност, сега сте на прагот на важен чекор напред за ваш успех, достигнување/остварување на ваша посакувана цел. Ќе треба да купите подарок за лична прослава на ваш роднина/пријател.

БИК (21 април - 20 мај)

Акциите и интервенциите на една жена во семејството ќе бидат причина за недоразбирања и конфликти во текот на оваа седмица. Можни тешки моменти и односи во домот на жените-Бик. Конфликтите може да расчистат противречности, но не секогаш... Очекувајте некаков бенефит, подарок или купување. Поволна недела за решавање на материјални или малечки проблем со неочекуван успех за вас. Поволно време за решавање финансиски прашања и сè што е поврзано со домашните проблеми. Ќе мора да одите во судска или правна институција поради документ или друга важна обврска. Може ќе најдете заборавени или изгубени предмети, ќе ви вратат одамна позајмени пари и слично.

ЉУБОВЕН ХОРОСКОП: Откријте каде вашиот знак ќе ја запознае сродната душа

БЛИЗНАЦИ (21 мај - 20 јуни)

Ќе остварите стар сон или желба, но сега вашите приоритети се различни и некако задоволство што ќе го добиете нема да биде исто доколку ова се случило пред извесно време. Во последно време, среќата или шансите за среќа веќе немаат исто значење за вас, како порано. Поверојатно е дека ова е поврзано со вашиот љубовен живот. Односите во семејството ќе бидат ставена на тест, а ќе бидат поврзани со девојка или млада жена. Можно е да има откривање на тајни, неискрени намери и активности, лицемерни ветувања и обиди да се создаде интрига. Чувајте ги семејните тајни; не обелоденувајте ги. Ќе имате нови контакти со некој од далеку во знакот на Бик, Девица и Јарец. Ова е поволно време за нови љубовни состаноци и излегувања со лице од друга заедница, од друг град, на пример. Ќе патувате за задоволство или за средба со пријатели или важни луѓе за кои се грижите.

РАК (21 јуни - 20 јули)

Оваа недела ќе се радувате на разни вести, телефонски повици, писма или пакети од близина и далеку. Понуда или покана, што одвај ќе ја одбиете. Ако треба да одите на службен пат, со некоја посебна намена ќе разлутите некого или некој ќе ве вознемири вас. Ќе бидете подложени на тензија за кратко време. Но, тоа нема да наштети на задача која мора да ја сработите. Оваа недела може да се разделите од машки колега, шеф или бизнис партнер. Промена на работа може да очекуваат мажите-Рак, а тоа може да влијае на активноста, распоредот на работа, одговорностите, клиентите... Важен разговор во семејството, одлука во врска со конкретна промена, преселба во друг дом или промена на домот и многу повеќе.

Која професија одговара на твојот хороскопски знак?

ЛАВ (21 јули - 21 август)

Пред вас е поволна недела за патување. Појава на среќа, нова можност поврзана со патување или луѓе кои живеат далеку. Може да очекувате изненадувања на овој план. Ќе имате неочекувана потреба да ги реорганизирате вашите планови и надежи. Ќе искрснат нови и неочекувани настани, околности кои ќе наложат такви промени. Пропуштените шанси можеби не биле почувствувани кога се случиле, но сега имате јасна визија за таквото време во минатото. Ќе бидете тажни, поради погрешна процена или грешка. Можеби сте го послушале советот на погрешна личност или некој кој е во потрага за своја корист во оваа ситуација. Луѓето со кои сте имале непријатни спор или конфликт сега ќе се обидат да најдат начин да ги ’испеглаат’ односите со вас. Оваа недела вашите лични и професионални контакти ќе бидат извор на нови идеи, перспективи и планови.

ДЕВИЦА (22 август - 22 септември)

Недела во која ќе добиете неочекувани пари, неочекувани можности за подобри или дополнителни приходи и многу повеќе. Генерално, очекувајте секакви изненадувања. Секое од нив ќе ве натера сериозно да размислите за одлуките што веќе сте ги донеле, за обврските и плановите што сте ги направиле. Постои можност настаните оваа недела да предизвикаат да направите неочекувани промени или да резултираат со неуспех на обврски и ветувања. На работа ќе имате уверување или причина за радост заради разјаснување на разни гласини, кои во последно време создаваат тензија и вознемиреност - и за вас и за вашите колеги, партнери, клиенти... Може ќе бидете загрижени за здравјето на некој близок. За жените-Девица можни се гинеколошки заболувања, пореметувања и слично. Очекувајте настан којшто ќе остави траен впечаток или влијание.

ХОРОСКОПОТ ВО ПРАКСА: Дознајте кои знаци се добри, а кои лоши возачи

ВАГА (23 септември - 22 октомври)

Можеби ќе имате повисоки очекувања за добивање пари, или важни документи од финансиска природа. Обидете се да бидете разумни и реални; бидете подготвени за секакви пресврти или одложувања. Оваа недела ќе бидете со различен степен на емоции поврзани со девојка или млада жена. Контакти, состаноци или телефонски повици ќе се случуваат од одредени причини/настан поврзани со ваша ќерка, внука или друга млада жена од блиската околина. Конфликтите оваа недела ќе бидат незначителна и, секако, непотребни. Во повеќето случаи тие се неважни, се однесуваат на мали нешта и ќе бидат резултат на вашата или на емоционалната состојба на лицето пред вас. Некои Ваги може ќе имаат корист во вид на наследство, кирија, плата, пензија...

ШКОРПИЈА (23 октомври - 22 ноември)

Можеби ќе имате повисоки  очекувања за добивање пари, или важни документи од финансиска природа. Обидете се да бидете разумни и реални; бидете подготвени за секакви пресврти или одложувања. Оваа недела ќе бидете со различен степен на емоции поврзани со девојка или млада жена. Контакти, состаноци или телефонски повици ќе се случуваат од одредени причини/настан поврзани со ваша ќерка, внука или друга млада жена од блиската околина. Конфликтите оваа недела ќе бидат незначителна и, секако, непотребни. Во повеќето случаи тие се неважни, се однесуваат на мали нешта и ќе бидат резултат на вашата или на емоционалната состојба на лицето пред вас. Некои Ваги може ќе имаат корист во вид на наследство, кирија, плата, пензија...

Одморите се во тек па еве ви совет од „Штипка“ за тоа како најдобро да го осигурате домот за време на празници и одмори

Премини на следната страна >>

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?