Откријте го хороскопскиот знак со кој, едноставно, мора да бидете заедно во некој момент во животот, барем според ѕвездите...

Овен и Вага

Љубовната врска е голем предизвик и за двата знака и тешко можат да и одолеат. Вагата како хороскопски знак е софистицирана, а Овенот сексуален, а тоа се две различни нешта што силно се привлекуваат една со друга. Сепак, нивната врска не може да трае долго, бидејќи софистицираноста, умереноста и пристојниот начин на живеење го вознемируваат Овенот кој не може да се промени, и покрај големите напори на Вагата.

Бик и Шкорпија

Кавги и конфликти во врската помеѓу овие два знака се неизбежни – дивата страст на Шкорпијата за сексуално уживање лесно го заведува нежниот Бик. Биковите се пасивни во врските, а тоа на Шкорпијата не ὺ се допаѓа, па кавгите искрснуваат постојано. За врската да трае долго, потребно е страста да се премести од спалната соба на другите аспекти на животот.

Близнаци и Стрелец

Кога Стрелецот ќе го запознае Близнкот, привлечноста се гледа од авион. И тоа не само физичката привлечност, тоа е исто така и привлечност на психолошко ниво - тие едноставно се согласуваат. Што на Близнакот не му се допаѓа кај Стрелецот? Тоа е нивното верување дека тие знаат сè најдобро, додека тенденцијата на Близнакот да озборува го нервира Стрелецот.

Премини на следната страна >>

barate

 

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?