ВОДОЛИЈА

Хуманитарецот во вас сака да го направи светот подобро место за живеење, а со таа визија што ја имате, може да видите дека сите на планетава Земја се поврзани. Соодветна тетоважа за вас би била мандала, симбол на вселената или дизајн кој ја отсликува големата дивина.

 

РИБИ

Бидејќи сте воден знак, малку е тешко да бидете ‘фатени’. Вие сте благи по природа и сакате да сонувате, дури може да сте и поромантични - па затоа тетоважи што би моќеле да ги сакате се еднорог, пеперутка и чудни дизајни,рачно изработени.

Извор: Cosmopolitan.com

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?