РАК

Вие сте неизлечиво ‘домашно’ суштество чие чувство за семејството и традицијата никогаш нема да се поколеба. Сакате мир што го добивате од стабилен свет. Обидете се со сидро, срце, отчукување на срце или име - очигледно само на некој кој е во ваша близина и ви е мил. Селена Гомез, рак во хороскоп, со римски броеви има тетоважа на вратот - 1976 (нејзината мајка е роден во таа година).

ЛАВ

Никој не би се осмелил да го користи зборот “дама/џентлмен без партнер за танцување“ за да ве опише, бидејќи вие сте природен, роден шеф, кој сака да биде во центарот на вниманието. Вашата природа, која има цел и одличен погон, совршено се вклопува со тетоважа на круна или лав – сепак, тоа е вашето животно. Кара Делевин??, кралица на тетоважата, има истетовирано лав на показалецот, што е толку типично за еден Лав.

ДЕВИЦА

Вие секогаш размислувате и можеби ќе сакате тетоважа која е толку ориентирана на детали како што сте и вие самите - геометриски тетоважа со многу сложени линии. А бидејќи во вашиот ум секогаш нешто се случува, се случува, еден внимателно избран цитат со прекрасен ракопис би бил одличен за вас, исто така.

Премини на следната страна >>

barate

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?