Астролозите тврдат дека со овие два хороскопски знака никогаш не мора да се грижите дали ве лажат или не. Имено, луѓето родени во овие знаци никогаш нема да ве излажат.

sincere sagittarius

(Тејлор Свифт, стрелец во хороскоп)

Стрелец

Стрелците се многу добри и чесни луѓе. Покрај тоа, многу се великодушни. Се сметаат за најискрен знак во хороскопот. Нивниот единствен недостаток е тоа што понекогаш знаат да ги преувеличуваат своите авантури, но не од злоба, туку за да го забавуваат друштвото. Она што на многумина не ми се допаѓа е тоа што Стрелците ја кажуваат вистината, дури и кога таа не е убава, односно пријатна.

sincere aries 

(Виктоија Бекам, овен во хороскоп)

Овен

Припадниците на овој знак секогаш го кажуваат она што го мислат, но пред сè затоа што се импулсивни. Многу се енергични, но оваа енергија не ја трошат на лажење. Понекогаш нивната чесност може да повреди други други луѓе, а понекогаш и самите тие жалат за изречените зборови.

Сепак, искреноста е нивна најголема доблест од која не можат да побегнат – дури и да сакаат.

 

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?