Девојки со „напупчени“ усни (duck face) на фотографиите на социјалните мрежи се минато, а ова е еден нов тренд кој ќе го наследи.

Имено, ако судиме според фотографиите кои секојдневно масовно се појавуваат на социјалните мрежи Инстаграм и Фејсбук, познатите светски ѕвезди лансираа нова поза која што ја имитираат милиони жени од целиот свет.

Имено, станува збор за фотографии на кои девојките позираат со погледот насочен кон земјата или како гледаат замислено во лево, односно на десната страна.

Иако овие девојки сакаат да остават впечаток дека фотографиите се настанати спонтано, тие не можат да не’ измамат, а меѓу првите кои го започнаа овој тренд се Кајли Џенер, Бела Хадид, Хејли Болдвин, Емили Ратајковски, Џенифер Лопез и бројни други.

 

 


Booking.com