Погледнете како изгледаат загрепчанките!

Без разлика дали девојките одат на работа, го шетаат своето милениче, седат на клупа или се шетаат со пријателките, сите изгледаат убаво и префинето. Загрепчанките се девојки кои порадо би имале лобутинки на нозете отколку паркет дома, ги опишува еден познат стилист своите сограѓани. Станува збор за најинспиративните фотографии од блогот и Инстаграм профилот Style Zagreb кој настана по примерот на The Sartorialist.  Погледнете!

Премини на следната страна >>

 


Booking.com