Овие фотографии можат само да ве загреат на ова студено време

На сите ни доаѓа топло во душата кога ќе видиме фотографии од оние тропски плажи на кои можеме да се бањаме и сончаме во текот на цела година. Па за да ве прошетаме низ ваквите краишта, за денес ви предлагаме да ги погледнете најубавите дизајнерски базени на светот без разлика дали се работи за природни или потполно вештачко конструкции. Меѓу нив се базени кои се наоѓаат на некои од најпопуларните туристички дестинации на светот како што се Малдивите или италијанското езеро Комо, како и еден од најфотографираните – познатиот базенот во сингапурскиот хотел '„Marina Bay''.

The Hanging Gardens Hotel - Бали - Индонезија

Belmond Hotel Caruso, Ravello SA - Италија

Marina Bay Sands Hotel - Сингапур

I-Resort Tent spa, Nha Trang Khánh Hoà - Виетнам

The Indigo Hotel, Wanchai - Хонг Конг

Tremezzo Grand Hotel, Lake Como - Италија

The Nam Hai Hoi An Hotel, Quảng Nam - Виетнам

The Blue Lagoon Geothermal Resort, Grindavík - Исланд

Alila Ubud Boutique Hotel, Bali - Индонезија

The Cambrian Hotel, Adelboden - Швајцарија

The Regent Hotel, Tivat - Црна Гора

Amangiri Resort, Utah, SAD

Hôtel du Cap-Eden-Roc, Antibes - Франција

Jumeirah Dhevanafushi - Малдиви

The Oberoi Udaivilās, Udaipur - Индија

Хотел Изгрев, Струга >>

Е сега, што се однесува до Македонија, спроед нас, базенот во хотелот Изгрев во Струга е еден од најубавите, особено поради прекрасната глетка ...

Што мислите вие?

види повеќе »

 


Booking.com