FaceBook  Twitter  

Овие фотографии можат само да ве загреат на ова студено време

На сите ни доаѓа топло во душата кога ќе видиме фотографии од оние тропски плажи на кои можеме да се бањаме и сончаме во текот на цела година. Па за да ве прошетаме низ ваквите краишта, за денес ви предлагаме да ги погледнете најубавите дизајнерски базени на светот без разлика дали се работи за природни или потполно вештачко конструкции. Меѓу нив се базени кои се наоѓаат на некои од најпопуларните туристички дестинации на светот како што се Малдивите или италијанското езеро Комо, како и еден од најфотографираните – познатиот базенот во сингапурскиот хотел '„Marina Bay''.

The Hanging Gardens Hotel - Бали - Индонезија

Belmond Hotel Caruso, Ravello SA - Италија

Marina Bay Sands Hotel - Сингапур

I-Resort Tent spa, Nha Trang Khánh Hoà - Виетнам

The Indigo Hotel, Wanchai - Хонг Конг

Tremezzo Grand Hotel, Lake Como - Италија

The Nam Hai Hoi An Hotel, Quảng Nam - Виетнам

The Blue Lagoon Geothermal Resort, Grindavík - Исланд

Alila Ubud Boutique Hotel, Bali - Индонезија

The Cambrian Hotel, Adelboden - Швајцарија

The Regent Hotel, Tivat - Црна Гора

Amangiri Resort, Utah, SAD

Hôtel du Cap-Eden-Roc, Antibes - Франција

Jumeirah Dhevanafushi - Малдиви

The Oberoi Udaivilās, Udaipur - Индија

Хотел Изгрев, Струга >>

Е сега, што се однесува до Македонија, спроед нас, базенот во хотелот Изгрев во Струга е еден од најубавите, особено поради прекрасната глетка ...

Што мислите вие?

види повеќе »

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Почуствувајте го единствениот амбиент за Вашите свадби, коктел забави, годишни и романтични вечери... ...
Хотелот со својата супериорна афтентичност се вклопува во срцето на Скопје. ...
Најдобар Spa Resort за регионот Балкан на World Spa & Wellness Awards 2014 во Лондон.
Хотел Тино е нов, модерен и атрактивен хотел лоциран на самиот кеј на Охридското езеро. ...
Хотелот "КАМНИК" е лоциран на влезот од градот оддалечен само 10 минути возење до центарот на Скопје. ...