За оваа жена годините се само бројка!

Моника Белучи минатата година се најде во центарот на вниманието бидејќи стана најстарата Бонд девојка во историјата, а оваа година повторно покажа дека годините се само бројка кога ги снимаше жешките сцени како оперска дива Алесандра во новата драма „Mozart In The Jungle". Таа и покрај тоа што има 51 година со нејзините секси сцени го запали интернет со што докажа дека сценаристот на серијата Роман Копола бил сосема во право кога велел дека Моника е единствената вистинска личност за оваа улога.

„Беше автентична.. Таа е Италијанка, страсна, прекрасна и убава жена, интересна и динамична. Не морав многу да размислувам за тоа“, изјави тој. Инаку интересно е и тоа што токму Копола го има наговорено својот татко, Франсис Форд, во 1992 година во Дракула да ја ангажира тогаш се уште не толку позната убавица. Поради тоа и многумина мислат дека со ова Моника во својата кариера има направено полн круг, пишува Daily Mail.

 


Booking.com