FaceBook  Twitter  

Ова е најпопуларниот модел на Инстаграм во моментов

Овој модел е вистински позер и изгледа прекрасно иако во главно станува збор за ќелаво морско прасенце кое се вика Лудвик!

Ова мало слатко прасенце ни доаѓа од Полска и има преку 120 илјади фанови на Инстаграм. Од фотографиите можеме да забележиме дека малиот Лудвик обожава да грицка зеленчук и дека има уникатен стил (тоа подразбира бисери, оверсајз џемпери и тренди чокер огрлици)

Инаку Лудвик не живеел лускузен живот и не бил модел од секогаш. Кога неговиот денешен „партнер“ Новак го пронашол во продавницата за миленици, малото прасе било болно од запаление на градите, имало инфекција и конјунктивитис. Но по шест месеци рехабилитација, прасенцето закрепнува и врти нова страна во животот, односно целосно му се посветува на новиот повик да биде модел. И сега за сега, добро му оди!

Foto: Instagram/ludwik_guinea_pig

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...
Loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Новиот хотел Вила Рагуза е лоциран во мирна и при­­јатна средина на само 1км од цен­та­рот на гра­дот. ...
Во центарот на најпознатата улица во Битола „Широк Сокак" - ве покануваме да го посетите хотелот Милениум Палас. ...
Ресторанот Нецко2 од Штип е место каде може да уживате вие и вашите пријатели ...
Хотелот е лоциран во средината на рекреативниот центар Маврово, само неколку стотини метри од ски лифтовите и езерото. ...
Терасата на ресторанот се наоѓа на самиот брег на Охридското Езеро, што му дава посебна привлечност на овој локал. ...