FaceBook  Twitter  

Ова е најпопуларниот модел на Инстаграм во моментов

Овој модел е вистински позер и изгледа прекрасно иако во главно станува збор за ќелаво морско прасенце кое се вика Лудвик!

Ова мало слатко прасенце ни доаѓа од Полска и има преку 120 илјади фанови на Инстаграм. Од фотографиите можеме да забележиме дека малиот Лудвик обожава да грицка зеленчук и дека има уникатен стил (тоа подразбира бисери, оверсајз џемпери и тренди чокер огрлици)

Инаку Лудвик не живеел лускузен живот и не бил модел од секогаш. Кога неговиот денешен „партнер“ Новак го пронашол во продавницата за миленици, малото прасе било болно од запаление на градите, имало инфекција и конјунктивитис. Но по шест месеци рехабилитација, прасенцето закрепнува и врти нова страна во животот, односно целосно му се посветува на новиот повик да биде модел. И сега за сега, добро му оди!

Foto: Instagram/ludwik_guinea_pig

barate

    Кликни тука и внесете го Вашиот субјект бесплатно >>

loading...


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА

 

ПОПУЛАРНО

 

STIPKA 3TV PRESENTS


Почнете да не следите и на Инстаграм и освојте вредни подароци http://instagram.com/stipkamagazine >>

 

ШТО МИСЛИТЕ ЗА ОВА?

 

НАЈНОВО ...

ШИK ПРИКАЗНИ ...

WHERE CITY GUIDE

Хотел ВОДНО – Вашиот избор за свадба од соништата
Александар Палас, водечки хотел во Македонија, се наоѓа на десниот брег на реката Вардар во близина на градскиот парк. ...
Хотел Силекс се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро во кругот на одмаралиштето Свети Стефан. ...
Бутик Хотел Роза Дипломатик е скапоценост од аспект на место за престојување:... ...
Хотелот “Континентал” е најголемиот хотел во Скопје, познат по своето долгогодишно искуство и традиција . ...