Машки фармерки од Зара кои ни се допаѓаат но и пет-шест модели кои ни се одвратни!
Најдобрите панталони со риги кои се совршени за вашите (про)летни комбинации
Пронајдовме од каде можете да си купите сако како на Никола Груевски

1 / 20

Овие фустани се враќаат на голема врата

Тексасот како безврeменска модна ткаенина е предмет на обожување од сезона во сезона. Покрај актуелните модели на фармерки, здолништа и тексас јакни оваа сезона мошне посакувани се и фустаните од овој материјал.

Пред некое време можевме да ја видиме Бела Хадид како меѓу првите ја проба магијата на овие фустани одлучувајќи се за неодоливиот модел од модната куќа на Диор. Тоа беше доволно модните критичари да го прогласат ова парче за еден од клучните трендови за оваа пролет, но не треба да заборавиме дека интересни варијанти (особено кратки модели и со копчиња) познатите девојки носеа и во текот на минатото лето.