Овие панталони ги обожаваат во цел свет но ако ги носите во Македонија ќе бидете среќни ако во прогласат само за луди!
Плетени фустани – единствениот модел што ви е потребен оваа сезона
Најдобрите џемпери за оваа сезона од Манго, Бершка и Зара

1 / 8

Инспирирајте се од комбинациите на нашите модни блогерки ...

Нашите модни блогерки се познати како дами кои не инспирираат при изборот на нашите модни комбинации, а ова особено важи за летниот период кога сите сакаме да изгледаме женствено, привлечно и убаво. Тие ги следат трендовите и ги презентираат на најдобар можен начин на нивните модни блогови и на социјалните мрежи, а кои трендови ги обожаваат и како тие изгледаат оваа сезона можете да видите во галеријата што следува..

Вера од Aesthetics Illustrated во фустан со геометриски дезен од Моника Ангелевска