Плетени џемпери во пастелни нијанси од еден од омилените брендови на Македонките
Овие јакни се хит на Инстаграм – погледнете ги најдобрите модели (повеќето можат да се најдат и кај нас!)
Мали црни фустани на кои нема да останете рамнодушни

1 / 29

На полиците на познатиот шпански бренд Зара најдовме навистина голем избор на машки фармерки.

Добрата страна е што нивните цени не се високи, но лошата е што меѓу нив има и такви модели кои воопшто не би сакале да ги видиме како ги носат фраерите на нашите улици. Еве на пример земете го овој модел . И покрај тоа што се работи за боја која е хит во моментов, како и за трендот со скинати фармерки кои веќе неколку сезони се на врвот на секоја шопинг листа, овој модел воопшто не ни се допаѓа. Можеби кога би бил наменет за понежниот пол би можеле некако да му дадеме зелено светло, но маж во нив, плус стилизирани со марама за нас едноставно е премногу.

Што мислите вие?

2,290.00 MKD