Хит парчиња од познатите брендови без кои нема да можеме во наредните неколку месеци
Есенски фустани од материјалот на кој ниту една дама не може да му одолее
Најубавите бунди од вештачко крзно од најпопуларните брендови во Македонија

1 / 15

Познатиот шпански бренд Манго за новата есенска сезона го ангажираше славниот моден фотограф Марио Тестино.

Во новата колекција пред објективите на Тестино позираше актерот Оливие Мартинез и моделот Јегор Венед, а од женските модели - Амбер Валета, Фреја Беа и прекрасната Ана Еверс. Валета за соработката со познатиот фотограф вели „Тестино и јас соработувавме на многу проекти, но ова е првиот во кој ме натера да танцувам“ додека Ана Еверс искажа воодушевување од колекцијата во која доаѓа до фантастичен спој меѓу машката и женска линија. Ваквиот флуид впрочем претставува и еден од најголемите трендови за оваа есен, а тоа можевме да го видиме и од бројните street style комбинации на познатите ИТ девојки од Модната недела во Њујорк.