Овие чизми се хит – погледнете каде се кријат најдобрите модели
Топ 15 џемпери од неколку познати брендови во Македонија
Топ 25 високи потпетици со кои ќе ги направите најдобрите новогодишни комбинации

1 / 25

Време е и за шик и неодоливи капути

Покрај преубавите модели на чизми за кои веќе ви пишувавме, оваа есен изненадени сме и од големата понуда на шик капути. Во мода се поедноставните кроеви кои на секоја дама и додаваат доза на елеганција, а што се однесува до боите популарни се нажна розова, бела и беж. Секако не треба да ги заборавиме и сивите, црните и маслинестите варијанти кои во последните неколку сезони се наметнаа како класици.

Од дезените карираниот е еден од најпопуларните кој многу често го гледаме и на нашите улици, но и во продавниците од кои најчесто купуваме. Па, разгледајте како овие девојки ги носат најубавите капути за оваа сезона, а потоа погледнете и што ве чека во продавниците.