Како изгледаа вљубеничките во модата за време на Модната недела во Париз (фото)
Најдобрите чевли со високи потпетици од продавниците во Македонија
Овие панталони ги обожаваат во цел свет но ако ги носите во Македонија ќе бидете среќни ако во прогласат само за луди!

1 / 12

Нашите модни уредници за денес ви подготвија серија со преубави топли зимски фустани со кои ќе ги загреете сите околу вас.

Овој месец е резервиран за рефреширање на вашите плакари, но и за бајковитите божиќни празници. На самиот почеток на годината сите ќе се (обидеме да се) опуштиме, а тоа значи и дека ни е потребен нов фустан со кој ќе преминеме во новата година. Токму и затоа на полиците на познатите хај-стрит брендови доминираат фустани кои блескаат и кои се совршен избор за излегување и посебни пригоди, иако многу од нив можете да ги носите и во вашите секојдневни изданија. Па, најдобрите модели кои ве очекуваат на полиците во Бершка, Манго и Зара, погледнете во галеријата што следува!

Mango 1,990 MKD (-33%)