Најубавите зимски парчиња од Страдивариус со прифатливи цени
Овие јакни се хит на Инстаграм – погледнете ги најдобрите модели (повеќето можат да се најдат и кај нас!)
Топ 15 работи што ќе ги најдете во Зара за помалку од 1000 денари

1 / 16

Институтот за бои „Пантон“ ни откри која боја ќе биде најпосакувана во 2017.

Имено ако оваа година бевме сведоци на огромната популарност на розовата боја во сите нејзини варијанти (види тука), во 2017 најпосакувани нијанси ќе бидат зелените, односно зеленикавата која е комбинација од зелена и жолта и која е позната како „greenery“. Токму оваа боја деновиве ја фураше и Адријана Лима кога се појави во фустан од кадифе во зелена боја со кој позираше како легендарната фотографија на Анџелина Џоли. Инаку, покрај оваа нијанса во мода се и темнозелените, смарагдни и ментол парчиња кои зрачат со елеганција, стил и префинетост, а бројни познати брендови веќе ги имаат на полиците во своите обични и виртуелни продавници.

Па, ако барете нешто со што ќе ги освежите вашите плакари и со кое ќе ги „подигнете“ вашите зимски комбинации, тогаш инвестирајте во еден од овие фустани, капути и јакни кои се во бојата која ќе биде хит во наредната година.