Најубавите зимски парчиња од Страдивариус со прифатливи цени
Плетени џемпери во пастелни нијанси од еден од омилените брендови на Македонките
Топ 15 работи што ќе ги најдете во Зара за помалку од 1000 денари

1 / 15

Предимензионирани џемпери се во мода

Џемперите се нашите најдобри пријатели во овој период од годината. Во нив можеме да изгледаме одлично дури и во нашите вечерни изданија, но само ако ги избереме најмодерните модели и ги комбинираме како што тоа го прават познатите трендсетерки и ИТ девојки. Можеме да ги носиме со кратки здолништа, но и со средни и долги, преку и во комбинација со фустани, со фармерки во сите кроеви... Одговараат и со елегантни па дури и со робусни чизми, а оваа сезона најдобро ќе изгледаме ако избереме предимензиониран модел.

Mango 1,290 MKD