Што да купиме овој викенд: Топ 15 предлози од Манго, Бершка и Зара
Еден детаљ кој се наоѓа речиси на сите обувки кои ќе бидат хит оваа есен
Оваа есен ќе носиме капути во весели бои – погледнете ги најдобрите модели од Манго!

8 / 10

Естрогенска храна

Храна која треба да се избегнува: месо и јајца од животни одгледувани со хормони, соја и пиво, овошје и зеленчук третирани со пестициди и т.н.

Пример за дневно мени:

Појадок:  1 чаша вода, 1 цитрон, 1 шолја кафе , Ужина: 1 органски јогурт со ниска масленост, 1 шолја органски јагоди , Ручек: зелена салата со маслиново масло и јаболков оцет, 2 варени јајца, 50-100 гр. свежо органско сирење , Ужина 1.: излупена јаболка , Ужина 2.:  милкшејк од млеко или јогурт со овошје, без шеќер , Вечера: варен ориз, авокадо, зелена или мешана салата, 4-6 варени јајца (или печена риба или печено пилешко).