Резултати од пребарувањето

Пронајдени се 70 резултати at location "Охрид"
Наслов Категорија Опис Локација
11

Park Lakeside Hotel

ХотелиХотел Park Lakeside се наоѓа на околу 2,8 km од Античкиот театар во Охрид. Вклучува сончева тераса и отворен базен.Охрид
1

Вила Мина

ВилиВила Мина се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро, во Лагадин, на 1 минута оддалеченост од плажата.Охрид
007

Вила Деа

ВилиЛоцирана до Езерото, на само 200 м од цен­та­рот на градот, ВИЛА ДЕА нуди првокласно сместување.Охрид
63857855.jpg.1024x0

Вила Урбана

ВилиОбјектот е оддалечен 12 мин пешки од плажа.Охрид
53

Вила Велестово

ВилиМодерната вила Велестово сместена е на падините на планината Галичица и ви нуди живописна глетка на Охридското Езеро.Охрид
53106605

Вила Бисера

ВилиВилата Бисера е сместена на 55 метри од Охридското езеро.Охрид
72403290

Апартмани Маслов

АпартманиАпартманите Маслов се наоѓаат во Охрид и поседуваат градина.Охрид
34648312

Апартмани Биљана

АпартманиОвој апартман се наоѓа во Стариот град во Охрид, на само 400 метри од Античкиот театар.Охрид
1d7279_9a097aa4ed2346b59c762797fe106a95

Вила Пасаж

ВилиОбјектот House Passage се наоѓа на самиот влез во Стариот град кој е под заштита на UNESCO.Охрид
82_full

Вила Табана

ВилиОбјектот е сместен покрај главниот плоштад на само неколку чекори од Охридското езеро.Охрид
22752832

Апартмани Смакоски

АпартманиАпартмани Смакоски се наоѓаат на мирна локација, на 9 минути пешки од центарот на Охрид и на само 50 метри од езерото.Охрид
download (2)

Вила Месокастро

ВилиВилата Месокастро е сместена во историскиот дел на градот, на 10 минути пешки од плажа.Охрид
31

Анастас Дудан

Подароци и настаниРачна изработка на рељефи во сребро, бакар, позлата, посребра.Охрид
81

Bastet Noir

Електронска трговијаOнлајн продавница за нарачување облека по мерка и промоција и продажба на уникатна наменска мода од дизајнери.Охрид
11

Флори

Нега и убавинаИзгледот и негата на лицето се составни делови на убавината и здравјето.Охрид
002 (1)

Чун

РестораниЛоциран покрај самото езеро, "ЧУН" е препознатлив по гостропримството и по интимната атмосфера, која навистина зближува.Охрид
004-2

Милениум Палас

РестораниРесторанот е во склоп на хотелот Ми­ле­ни­ум Палас и е со капацитет од 160 лица и тераса со капацитет од 100 лица.Охрид
009

Ланч Бар Кадмо

БаровиПостоењето на Охрид отсекогаш е поврзано со легендата за Кадмо.Охрид
1

Далга

РестораниТерасата на ресторанот се наоѓа на самиот брег на Охридското Езеро, што му дава посебна привлечност на овој локал.Охрид
003

Билјанини Извори

РестораниПочуствувајте го единствениот амбиент за Вашите свадби, коктел забави, годишни и романтични вечери...Охрид
1

Вила Нина

ВилиПреубаво место за Вашето семејство или група пријатели.Охрид
006

Вила Класик

ВилиВила Класик се наоѓа на само 1 км од центарот на градот 500 метри до автобуската станица.Охрид
1

Вила Миа

ВилиВила со прекрасен панорамски поглед на Охридското Езеро.Охрид
1 (1)

Вила Деа

ВилиЛоцирана до Езерото, на само 200 м од цен­та­рот на градот, ВИЛА ДЕА нуди првокласно сместување.Охрид
1

Хотел Турист

ХотелиХотелот "Турист" е изграден и отворен во 1986г. како анекс на хотелот "Метропол".Охрид
1 (1)

Хотел Св. Наум

ХотелиХотелот Манастир е место каде што ќе најдете мир во кој се спојуваат телото и духот.Охрид
1

Хотел Метропол

ХотелиХотел Метропол**** е дел од Metropol Lake ResortОхрид
1

Хотел Белви

ХотелиХотел Белви**** дел од Metropol Lake ResortОхрид
1 (1)

Хотел Сончева Порта

ХотелиХотелот "Сончева Порта" се наоѓа во непосредна близина на Охрид, на една висорамнина со 850м надморска височинa.Охрид
003

Хотел Гранит

ХотелиХотелот "Гранит" е лоциран на брегот на Охридското Езеро, во месноста Св. Стефан на 5 км од центарот на Охрид.Охрид

barate


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА


Booking.com