Резултати од пребарувањето

Пронајдени се 70 резултати at location "Охрид"
Наслов Категорија Опис Локација
download (2)

Вила Месокастро

ВилиВилата Месокастро е сместена во историскиот дел на градот, на 10 минути пешки од плажа.Охрид
72403290

Апартмани Маслов

АпартманиАпартманите Маслов се наоѓаат во Охрид и поседуваат градина.Охрид
1

Вила Мина

ВилиВила "Мина" се наоѓа во туристичката населба Лагадин на 9-тиот километар од Охрид кон Св. Наум.Охрид
1

Вила Кале

ВилиПрекрасен нов објект изграден во автентичен стар охридски стил во самото срце на стариот дел на Охрид.Охрид
1

Хотел Белведере

ХотелиХотелот е сместен во боровата шума во населбата Св. Стефан, на 4км од Охрид и 100 метри од езерското крајбрежје.Охрид
34648312

Апартмани Биљана

АпартманиОвој апартман се наоѓа во Стариот град во Охрид, на само 400 метри од Античкиот театар.Охрид
002

Хотел Александрија

ХотелиДојдете во хотел Александрија и уживајте во прекрасниот поглед на Охридското езеро ...Охрид
1

Хотел Фламенго

ХотелиХотел "Флеманго" е модерен, луксузен и комфорен хотел со четири везди.Охрид
1 (1)

Хотел Тино

ХотелиХотел Тино е нов, модерен и атрактивен хотел лоциран на самиот кеј на Охридското езеро.Охрид
006

О.К. Апартмани

АпартманиОК апартмани - Дозволете си удобност далеку од Вашиот дом.Охрид
1

Хотел Милениум Палас

ХотелиМилениум Палас е хотел со четири ѕвезди кој се наоѓа во југозападниот дел од Македонија, на брегот од Охридското Езеро.Охрид
13091898_1756409737913793_8850716203220427033_n

Хотел Климетица

ХотелиПовелете бидете наши гости и поминете незаборавни моменти.Охрид
010

Хотел Денариус

ХотелиХотел-вила со три ѕвезди сместен во мирна и тивка околина, на само 5 минути пешачење од цен­тарот на градот.Охрид
003

Хотел Гранит

ХотелиХотелот "Гранит" е лоциран на брегот на Охридското Езеро, во месноста Св. Стефан на 5 км од центарот на Охрид.Охрид
1 (1)

Хотел Сончева Порта

ХотелиХотелот "Сончева Порта" се наоѓа во непосредна близина на Охрид, на една висорамнина со 850м надморска височинa.Охрид
1

Хотел Белви

ХотелиХотел Белви**** дел од Metropol Lake ResortОхрид
1

Хотел Метропол

ХотелиХотел Метропол**** е дел од Metropol Lake ResortОхрид
1 (1)

Хотел Св. Наум

ХотелиХотелот Манастир е место каде што ќе најдете мир во кој се спојуваат телото и духот.Охрид
1

Хотел Турист

ХотелиХотелот "Турист" е изграден и отворен во 1986г. како анекс на хотелот "Метропол".Охрид
1 (1)

Вила Деа

ВилиЛоцирана до Езерото, на само 200 м од цен­та­рот на градот, ВИЛА ДЕА нуди првокласно сместување.Охрид
1

Вила Миа

ВилиВила со прекрасен панорамски поглед на Охридското Езеро.Охрид
006

Вила Класик

ВилиВила Класик се наоѓа на само 1 км од центарот на градот 500 метри до автобуската станица.Охрид
1

Вила Нина

ВилиПреубаво место за Вашето семејство или група пријатели.Охрид
003

Билјанини Извори

РестораниПочуствувајте го единствениот амбиент за Вашите свадби, коктел забави, годишни и романтични вечери...Охрид
1

Далга

РестораниТерасата на ресторанот се наоѓа на самиот брег на Охридското Езеро, што му дава посебна привлечност на овој локал.Охрид
009

Ланч Бар Кадмо

БаровиПостоењето на Охрид отсекогаш е поврзано со легендата за Кадмо.Охрид
004-2

Милениум Палас

РестораниРесторанот е во склоп на хотелот Ми­ле­ни­ум Палас и е со капацитет од 160 лица и тераса со капацитет од 100 лица.Охрид
002 (1)

Чун

РестораниЛоциран покрај самото езеро, "ЧУН" е препознатлив по гостропримството и по интимната атмосфера, која навистина зближува.Охрид
11

Флори

Нега и убавинаИзгледот и негата на лицето се составни делови на убавината и здравјето.Охрид
81

Bastet Noir

Електронска трговијаOнлајн продавница за нарачување облека по мерка и промоција и продажба на уникатна наменска мода од дизајнери.Охрид

barate

 


МОЖЕБИ ЌЕ САKАТЕ ДА ГО ВИДИТЕ И ОВА


Booking.com