Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Скин Солушн

Контакт Телефон. +389 2 6134 111 | +389 78 261 997
http://www.skinsolutionmk.com/

Опис

Специјалистичка ординација по дерматовенерологија и естетска медицина Скин Солушн (Skin Solution) која се наоѓа во Дебар маало ги врши следните услуги:

Прегледи на сите видови кожни и сексуално-преносливи болести; Консултации во врска со вашата кожа; Крио терапија и калтеризација (отстранување на брадавици, младешки и папиломи); Третирање на кожни алергии; Инјектирање на дермални филери; Инјектирање на ботокс; Микродермоабразија; Ултразвучна кавитација;Ултразвучен пилинг,Лифтинг на лице,Јонофореза,Вакум,Дарсонвал, Анти-ејџ третмани; Третмани за избелување (пигментација и флеки),Хемиски пилинг, Класичен третман за лице, Третман за сува и дехидрирана кожа, Третман за нормална и комбинирана кожа, Екслузивни третмани за сјај и хидратација, Хидролифтинг третмани, Третмани за околу очи, Медицински третмани за чувствителна и реактивна кожа, Третмани на лице за мажи со фито-дермо козметика , Мезопорација ( без игла ) против брчки на лице, Мезотерапија ( против брчки , стрии и целулит ), Анти-целулитна мезопорација ( без игла ), Инјектирање на дермални филери ( против брчки на лице и за зголемување на волумен на усни ), Хемиска липофиза ( отстранување на масни наслаги и целулит )

Специјалистичка ординација по дерматовенерологија и естетска медицина поседува:

Сертификат по дерматохирургија, Сертификат за филери, Сертификат за ботокс, Сертификат за мезотерапија, Сертификат за фототерапија, Сертификат за дерматоскопија, Сертификат за козметичка алергологија, Сертификат за хемиски пилинг Сертификат за ЕЛОС технологија

Специфики

Услуги: Прегледи на сите видови кожни и сексуално-преносливи болести; Консултации во врска со вашата кожа; Крио терапија и калтеризација, Третирање на кожни алергии; Инјектирање на дермални филери; Инјектирање на ботокс; Микродермоабразија; Ултразвучна кавитација;Ултразвучен пилинг,Лифтинг на лице,Јонофореза,Вакум,Дарсонвал, Анти-ејџ третмани; Третмани за избелување ,Хемиски пилинг, Класичен третман за лице, Третман за сува и дехидрирана кожа, Третман за нормална и комбинирана кожа, Екслузивни третмани за сјај и хидратација, Хидролифтинг третмани, Третмани за околу очи, Медицински третмани за чувствителна и реактивна кожа, Третмани на лице за мажи со фито-дермо козметика , Мезопорација ( без игла ) против брчки на лице, Мезотерапија ( против брчки , стрии и целулит ), Анти-целулитна мезопорација ( без игла ), Инјектирање на дермални филери ( против брчки на лице и за зголемување на волумен на усни ), Хемиска липофиза ( отстранување на масни наслаги и целулит )
Дејности&услуги: Дерматолошки центри, Естетски центри
Работно време: Пон-Пет : 10:00 - 20:00 Сабота : 10:00 - 14:00

Локација

Скопје, Македонија
ул.29 ноември бр 4 ( Дебар маало)

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com