WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Вила Кале

Контакт +389 46 262 208
https://www.facebook.com/pages/Vila-Kale/

Опис

Прекрасен нов објект кој, изграден во автентичен стар охридски стил, плени со својотизглед и доминантна местоположба во самото срце на стариот дел на Охрид. 

Каде и да погледнете, Ви се нуди фасцинантен поглед на Охридското Езеро, стариот град, Самоиловата тврдина, Античкиот театар. На 10 мин. прошетка низ охридските сокаци пристигнувате до сите познати цркви, галерии, кафулиња, ресторани, пицерии, до охридската чаршија и популарните плажи: Канео, Потпеш, Сараиште. Нашата Вила ви нуди и прекрасна можност за организирање на разни посети и излети на охридското крајбрежје. Бидете дел од сите забавни и културни настани кои се одржуваат во стариот дел на градот. 

Доживејте ја вистинската магија на Охрид!

Специфики

Содржини: Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, TV, Клима уред, Бања или туш, Перална, Превоз до аеродром, Изнајмување на автомобили
Број на соби: 8
Пријава 11:00 - 23:00
Одјава 08:00 - 10:00

Локација

Охрид, Македонија
Ул. Климентов Универзитет бб, Охрид

Видео

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com