WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Вила Кале

Контакт Тел: +389 46 262 208
Е-mail: vilakale@gmail.com
www.vilakale.com

Опис

Вила Кале се наоѓа на само 8 минути од плажата и претставува вистински избор за сите што сакаат да уживаат во убавините на Охрид. Вила Кале е нов објект, уреден во автентичен традиционален стил. Се наоѓа на одлична локација во стариот дел на Охрид. Гостите имаат на располагање голема камена тераса со простор за седење. Од вилата се протега прекрасен поглед на Охридското езеро, на стариот град и на Античкиот театар. Вилата нуди бесплатен паркинг, бесплатен безжичен интернет, а на барање на гостите можат да се организираат излети и прошетки во околината на Охрид. Во непосредна близина на вилата има различни барови и ресторани, како и културно-историски споменици.

Најпопуларни содржини: бесплатен паркинг, безжичен интернет, соби за непушачи

Специфики

Содржини: Тераса, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, Клима уред, Перална, Превоз до аеродром
Број на соби: 8
Пријава 12:00 - 00:00
Одјава 08:00 - 10:00

Локација

Охрид, Македонија
Климентов универзитет бб

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com