WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Хотел Капри

Контакт Tel: +389 47 256 500
Fax: +389 47 257 600
E-mail: hotelkapri@kapri.com.mk
http://kapri.com.mk/kontakt/

Опис

Хотел “ Капри” располага со вкупно 20 соби и лоби бар до до 25 гости. Сите соби располагаат со ТВ-плазма, телефон,интернет, WC, фен за коса ,централно ладење и греење,картичка за осветление. Студиата располагаат со ТВ-плазма, телефон и интеренет, WC, фен за коса, минибар , кликклак и масичка со 2 фотељи, централно ладење и греење,картичка за осветление. Интернет конекција (Т-Home complete comfort + Интернет со брзина до 16 Mbps/1 Mbps) во целиот објект,  сопствен паркинг за 80 возила и непречено паркирање и движење на автобуси. Ресторанската сала и летната тераса се опремени да работат во исто време на двата шанкови. Ресторанска сала има капацитет 350 гости и е погодна за организација на различни видови на забави и свечености, семинари, презентации, промоции над 100 лица, коктели и деловни ручеци.

Хотел- ресторан "Капри" Битола се наоѓа на почетокот на патот за Нижеполе – Пелистер или на влезот од Охрид до бензинската пумпа Макпетрол, во непосредна близина на магистралниот пат Прилеп- Охрид(500 м) од влезот кај бензиската пумпа Лукоил.

 

Специфики

Содржини: Ресторан, Конференциска сала, Сала за состаноци/прослави, Паркинг, Wi-Fi интернет, Телефон, LCD TV, Мини бар, Фен, Клима уред, Бања или туш, Собна услуга, Перална
Број на соби: 20
Пријава 13:00 - 07:00
Одјава 00:00 - 12:00

Локација

Битола, Македонија
Ул. Довлеџик бб, Битола

Видео

Коментари

 

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com