WHERE

Кликни тука и внесете го вашиот субјект бесплатно >>

Ореов Лад

Контакт Телефон 1: 02 2057 958
Email: oreovlad@gmail.com
web> oreovlad.com.mk

Опис

Прекрасен амбиен со опоен мирис на цвеќе под сенките на оревите лисја. 

Ореов Лад е национален ресторан со 140 годишна семејна традиција, не­зао­би­колно добредојде на дестинацијата кон Матка. Познат по старите македонски јаде­ња подготвени под вршник, пастрмка од сопствен базен, професионална кетеринг услуга. Топла атмосфера покрај каминот во зима и летната бавча во лето, атрактивни настани во вечерните часови со музика во живо, по чии ноти секако ќе заиграте. 

Ново во ресторан Орев Лад 

Од неодамна во нашиот ресторан се приготвува храна во живо со големиот кулинарски мајстор Влатко Огненовски, кој ќе Ви ја понуди креативноста на денот и ќе Ве изненади со неговите Вештини во готвењето. Висока италијанска кујна со домашно припремени тестенини, бифтек, десерти ... Ова прекрасно искуство може да го доживеете во релаксирачки амбиент кој е исполнет со многу зеленило. 

Катеринг услуга

Нашата кетеринг услуга ќе Ви овозможи да ги угостите Вашите гости во вашиот дом. Ресторанот поседува и сопствен паркинг и детско игралиште. 

Специфики

Кујна и вид: Национални
Капацитет: Број на места (внатре): 180 Број на места (надвор): 250
Работно време: 09:00-24:00/01:00
Карактеристики: Промоции, Бизнис ручеци, Свадби, Прослави, Амбиент, Отворена кујна, Традиционален, Погоден за деца, Место за пушење, Топ локација, Жива музика, Винска карта, Паркинг, Кетеринг, Достава, WiFi
Начин на плаќање: Visa, Master Card, American Express

Локација

Скопје, Македонија
Сарајска бр.1, Скопје

Коментари

 

ПОПУЛАРНО


Booking.com